עוד תוצאות

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
page
asakim
Filter by Categories
אירועים
יהדות
מידע ומאמרים
מצוות
קהילה
רפואה ובריאות

מוהל מוסמך

צוות האתר

כל הורה שצריך להעביר את בנו תהליך כירורגי רגיש כשהוא הגיע לגיל שמונה ימים, חש מתח רב ואחריות רבה בטרם תתקיים ברית המילה שלו. אחת ההחלטות החשובות ביותר שעל ההורים לקבל עוד לפני הטקס המסורתי, היא בחירת מוהל מוסמך ומקצועי עבור הרך הנולד. ובכן, בשנים האחרונות יש שינוי בגישה של הורים רבים, אשר מעדיפים לשכור את שירותיו של מוהל מוסמך שיגיע לברית של בנם ויבצע את ההליך הרגיש – וגם יוכל לסייע בהסתבכות כלשהי במקרה הצורך.

מוהל מוסמך למעשה הוא רופא שהוסמך לבצע את פעולת החיתוך בברית המילה, הוא יודע בדיוק כיצד לחבוש את הפצע המדמם, להסביר להורים כיצד עליהם להתייחס לנושא וכיצד לטפל בפצע – במיוחד בימים הראשונים שלאחר הברית, שהם הכי חשובים בטיפול בפצע כמובן. אם בעבר המוהלים כלל לא היו כירורגים, הרי שבימים אלה נוצר ביקוש גדול למוהלים שהם גם רופאים בנוסף להכשרתם בתור רבנים – ובכך למעשה הושרש ביטחון יותר גדול אצל ההורים שמעבירים את בנם את ההליך כ-8 ימים מיום היוולדו, למעט מקרים חריגים בהם הברית עלולה להידחות בגלל שלל סיבות.

הרגע המרגש שלכם: ברית עם מוהל מוסמך

בשביל לעבור את הברית בשלום, עדיף לשכור את שירותיו של מוהל מוסמך אשר למד רפואה ובמקרים של סיבוך כזה או אחר, יוכל לתת מענה מידי וטיפול רפואי הכרחי. אם אתם מתכננים ברית בקרוב, כדאי שתעשו זאת עם מוהל מוסמך ואל תיקחו סיכונים, בכל זאת מדובר בילד שלכם ובבריאות שלו.

חיתוך, טיפול וחיטוי

פעולת החיתוך בברית המילה זה הרגע הכי מרגש, אבל גם הכי קשה עבור ההורים ולבטח עבור הילד שלהם. זו פעולה מאוד עדינה שדורשת מיומנות גבוהה ולשם כך יש צורך במוהל שיודע בדיוק מה הוא עושה, עדיף אדם בעל ניסיון, שכבר ערך מספר לא מבוטל של הליכים כירורגיים וצלח אותם בשלום. גם לאחר שבוצע החיתוך, המוהל יתדרך את ההורים כיצד לטפל בפצע שנוצר, כיצד לחטא אותו מבלי ליצור חיכוך רב ולגרום כאב נוסף לתינוק.

ישנה אפשרות גם להזריק או למרוח חומר שקצת יאלחש את האזור, כאשר התינוק יסבול פחות, אך בהמשך, כשתפוג ההשפעה, ההורים וגם הוא כמובן, יצטרכו להתמודד עם הכאב שיגיע כמובן, כמו לאחר כל ניתוח. המסורת היהודית מלאה בנפלאות, גם הברית היא חלק בלתי נפרד ממנה, אבל אין ספק שמדובר בחלק שמסב הכי הרבה סבל לבני המשפחה.

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בווטסאפ
שיתוף בטלגרם
אימייל

עשוי גם לעניין אותך

כמה עולה מוהל?

התחלתם להבין שממש עוד מעט ההיריון יסתיים ויגיע הבן שלכם לעולם? אתם רוצים לעשות לו טקס ברית מילה מיוחד ויפה?

קרא עוד »

מה צריך לברית מילה

מצוות ברית המילה נחשבת עבור רבים ככזאת שמבטאת באופן המרגש ביותר את זיקתנו למסורת היהודית ולדת היהודית, ולמעשה מהווה טקס

קרא עוד »
דילוג לתוכן